Stipendium Barrande pro doktorandy

Stipendium Barrande pro doktorandy

Velvyslanectví Francie v České republice a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) jsou společnými koordinátory stipendijního programu Barrande, doktorandskému programu mobility mezi Českou republikou a Francií. Program je navržen tak, aby poskytl doktorandům z ČR možnost studia ve Francii a doktorandům z Francie možnost studia v ČR.

Se zastoupením všech vědních oborů, program umožňuje doktorandům získat mezinárodní odborné znalosti v oblasti humanitních, přírodních, exaktních věd, inženýrství, ekonomických a právních věd, medicíny a dalších. Ačkoliv je výzva určena studentům všech vědních oborů, vítány jsou především přihlášky ze stran studentů enviromentálních věd, energetiky, matematiky a informačních technologií.

Cílem programu je posílit mezinárodní výměnu v oblasti vzdělávání a zároveň podpořit vědeckou spolupráci mezi českými a francouzskými výzkumnými týmy. Čeští a francouzští studenti jsou motivováni k tomu, aby svůj výzkum rozšířili do zahraničí a získali nové dovednosti, které budou moci dále uplatňovat ve svých domovských zemích. Stanou se tak průkopníky česko-francouzských bilaterálních vztahů. V rámci následování tohoto cíle program financuje tzv. „cotutelles” a krátkodobé výzkumné pobyty.

Pro rok 2024 je uzávěrka přihlášek 28. ledna.

Dva informativní webináře (povinná registrace), spoluorganizovány Velvyslanectvím Francie v ČR a DZS, se budou konat:

  • 9. listopadu 2023 od 11:00 do 12:00, pro studenty a akademiky z České republiky
  • 9. listopadu 2023 od 16:00 do 17:00, pro studenty a akademiky z Francie

Více informací a registrace na: https://www.ifp.cz/cz/veda-a-univerzity/stipendia-a-financovani/stipendia-pro-doktorandy/#/

 

Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách