Letní univerzita: Nacionalismus, náboženství a násilí 2018

Letní univerzita: Nacionalismus, náboženství a násilí 2018

Datum a místo: 18.-29. června 2018, Praha
Organizátoři: Univerzita Karlova a Aristotelova Univerzita v Thessalonikách
Partneři: CEFRES, Škola slovanských studií a východní Evropy (UCL), Univerzita v Birminghamu a Humboldtova univerzita v Berlíně
Datum uzavírání přihlášek: 28. února 2018
Datum uzavírání přihlášek (pro ty, co potřebují víza): 31. března 2018
Datum finálního uzavírání přihlášek: 30. dubna 2018

Kontakt
Nikola Karasová
Programová koordinátorka
Letní univerzita o nacionalismu, náboženství a násilí 2018
Institut mezinárodních studií
Univerzita Karlova, Praha 
E-mail: nrvsschool@fsv.cuni.cz
Internetové stránky: nrvsschool.fsv.cuni.cz
Facebook: https://www.facebook.com/nrvsummerseminar/

Pro více informací se podívejte na stránky Letní univerzity.

Šestý ročník Letní univerzity o nacionalismu, náboženství a násilí se zaměří na otázky etnické a náboženské rozmanitosti, migrace a transformace. Jedním z hlavních cílů Letní univerzity je přispět ke studiu násilí a prosazovat toto téma jako oblast výzkumu.
Tento seminář je otevřen všem motivovaným studentům, zvláště absolventům, post-doktorandům a odborníkům. Seminář je organizován mezinárodními výzkumníky z renomovaných univerzit jako jsou Humboldtova univerzita v Berlíně, Středoevropská univerzita v Budapešti, Univerzita v Birmighamu, Univerzita v Manchesteru, Univerzita v Pensylvánii, Univerzita Eötvöse Loránda v Budapešti a Národní univerzita Tarase Shevchenka v Kyjevě.

Program Letní univerzity zahrnuje terénní práci navrženou ve spolupráci s výzkumnými centry a mezinárodními institucemi v Praze i mimo ni.
Účastníci budou moci po splnění úkolů obdržet certifikát o absolvování Letní univerzity a 8 ECTS kreditů za aktivní účast v programu. Vzhledem k tomu, že požadavky na vzdělání se liší mezi univerzitami, doporučujeme studentům či absolventům, aby si předem zjistili, zdali jejich vysoká škola nebo univerzita uznává tuto certifikaci a udělené kredity.
Časopis Journal of Nationalism, Memory & Language Politics, souhlasil se zveřejněním zvláštního čísla věnovaného nejlepším akademickým pracím předložených po skončení Letní školy.

Děkujeme za poslání dokumentů na tuto adresu: nrvsschool@fsv.cuni.cz

  • krátký životopis
  • motivační dopis
  • potvrzení o studiu na univerzitě nebo univerzitní diplom
  • jazykový certifikát z angličtiny

Přihlášky jsou posuzovány postupně, vyzýváme vás tedy k tomu, abyste podali přihlášku co nejdříve. Přihlášky prvních kandidátů budou mít přednost v otázce přijetí a stipendia.
Každý kandidát bude informován o stavu jeho přihlášky po e-mailu nejpozději dva týdny po uzavírce přihlášek. Pro více informací se můžete informovat na této adrese: nrvsschool@fsv.cuni.cz.

Cena programu
Cena programu je 750 euro a zahrnuje:

  • školné
  • terénní výzkum
  • kulturní a společenské akce
  • víkendové exkurze
  • pracovní dokumenty
  • občerstvení

Ubytování, doprava a eventuálně visa si musí hradit účastníci.

Snížená cena programu
Studenti z Univerzity Karlovy, Aristotelovy univerzity a Univerzity v Birminghamu, stejně jako účastníci minulých ročníků Letní univerzity mají snížené vstupné na událost 20 %.
Pouze určitý počet kandidátů může využít této slevy. Kandidáti budou vybráni podle hodnoty akademického příspěvku a podle finanční situace.
Určitý počet vstupenek “fellowships bude nabínut studentům a doktorandům-kandidátům a diplomovaným studentům pocházejících z následujících zemí: Ukrajina, Rusko, Moldávie, Bělorusko, Ázerbájdžán, Arménie, Gruzie, Kyrgyzstán, Kazachstán, Uzbekistán, Tádžikistán a Turkmenistán.