Kdo se bojí gender studies?

Diskuze u kulatého stolu s profesorkami a mladými výzkumnicemi a výzkumníky ve společenských vědách otevřena pro veřejnost

V rámci letošního ročníku Noci myšlenek (Nuit des idées 2019) s názvem „Tváří v tvář přítomnosti: být či nebýt dnes feminist(k)ou?“, organizuje Francouzský institut v Praze společně s CEFRESem diskuzi u kulatého stolu s tématem gender studies.

Místo: Knihovna CEFRESu (Na Florenci 3, Praha 1)
Čas
: 14:00-16:00
Organizátoři: Felipe Fernandes (doktorand EHESS přidružený k CEFRESu) a Olga Słowik (doktorandka FF UK přidružená k CEFRESu)
Jazyk: angličtina

Kulatý stůl: Kdo se bojí gender studies?

I přestože gender studies přibývá a jsou ve společnosti stále více známá, neustále se stávají terčem útoků jak ve společnosti, tak v politické sféře. Stejně jako pro ideály demokracie a spravedlnosti, i pro genderová studia je třeba vynaložit každodenní úsilí k tomu, aby si ve společnosti udržela své místo. Potřebují nepřetržitý impuls – moto perpetuo. V tomto semináři se můžeme těšit na debatu profesorů a mladých výzkumných pracovníků v humanitních a společenských vědách věnujících se tématu gender studies.

Hosté:

  • Réjane Sénac (Francie)
  • Blanka Knotková-Čapková (Česká republika)
  • Anikó Gregor (Maďarsko)

Diskuze bude moderována Olgou Słowik a Felipem Fernandesem

Facebooktwitterlinkedin